Schody drewniane

Tarasy drewniane

Podłogi drewniane

Najlepsze podłogi. Sprzedajemy tylko podłogi wysokiej jakości, jedynie od sprawdzonych producentów.

Najlepsze ceny. Długa obecność na rynku oraz wysoka sprzedaż pozwoliła nam wypracować korzystne rabaty..

Najlepszy wybór. Ciągle poszerzamy nasz asortyment, nie zapominając o wysokiej jakości oferowanych podłóg.

Podłoga do łazienki

Podłoga bambusowa w łazience - Bambus prasowany - Cena, opinie i zalety

Podłoga do łazienki z prawdziwego drewna

Podłoga do łazienki

Łazienka w obecnych czasach to nie tylko pomieszczenie użytkowe ale także wypoczynkowe. Coraz szersza oferta urządzeń sanitarnych pozwala na poddanie się relaksującej kąpieli lub masażu wodnego pod prysznicem. W łazience coraz częściej znajdują się drewniane meble, nadając jej niepowtarzalny styl i ciepło.

Dużą uwagę przykłada się do wyboru kafelków na ścianę, ale mało kto przywiązuje istotną uwagę do wyglądu podłogi. Położy się płytki i będzie dobrze – pora zmienić ten tok myślenia. Kamień i płytki oziębiają wnętrze, podłoga drewniana je ociepla. Więc układajmy podłogi drewniane!

Podłoga do łazienki spełnia ważną funkcję – działa jako izolator, nie dopuszczając wilgoci w głąb posadzki. Zebraną na niej wodę można łatwo wytrzeć lub sama odparuje. Idealne rozwiązanie. Ale każdy z nas wychodząc z wanny lub spod prysznica nie lubi stawać na zimnej podłodze. Czy tej niedogodności zaradzi coraz popularniejsze ogrzewanie podłogowe? Tak, ale tylko w sezonie grzewczym (lub gdy jest elektryczne, lecz jest drogie w użyciu). Z pomocą przychodzi nam podłoga drewniana.

Podłoga do łazienki wykonana z drewna – chciałoby się pomyśleć że jest to kiepskie rozwiązanie. Jak wiadomo, drewno pod wpływem wilgoci pęcznieje i się wybrzusza. Tak, ale są gatunki które idealnie sprostają temu wyzwaniu. Jednym z nich jest Tek (Teak). Podłoga Tekowa to właściwie jedyna sensowna opcja nadająca się na drewnianą podłogę do łazienki.

Drewniana podłoga do łazienki wykonana z drewna Tekowego (Teak) charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć i wodę. Drewno Tekowe jest dość stabilne i zachowuje swoje wymiary w dużym przedziale wilgotności, to właśnie dlatego buduje się z niego pokłady statków.

 

Podłoga do łazienki powinna być wykonana jako olejowana. Ochronna warstwa oleju wnika w drewno i działa jak impregnat, ograniczając wnikanie wilgoci. Wilgoć która zakumulowała się w podłodze może być łatwo oddawana do otoczenia. Tą cechę podłóg olejowanych wykorzystuje się do tworzenia przyjaznego mikroklimatu w pomieszczeniach mieszkalnych. Olejowana podłoga także jest bardziej chropowata niż wersja lakierowana, co znacząco ogranicza możliwość poślizgnięcia się.

Podłoga do łazienki lakierowana jest kiepskim wyborem. Gładka warstwa lakieru jest śliska i może powodować niebezpieczeństwo jej użytkowania. Lakier działa jak wodoodporna bariera ochronna, nie wpuszczając wilgoci w głąb podłogi. To chyba dobrze? Niestety nie, ponieważ rozlana woda i wilgoć wniknie poprzez złącza pióro-wpust, zbierze się wewnątrz podłogi i spowoduje jej pęcznienie. Lakierowana powierzchnia uniemożliwi wyparowywanie wilgoci z podłogi i rozpocznie się powolny proces niszczenia desek.

Podłoga olejowana do łazienki z drewna Tekowego (Teak) to najlepszy wybór. Drewno Tekowe nie jest tanie, ale proszę nie dać się skusić na rozwiązania typu: Dąb lakierowany, idealny do łazienki! Poważna firma zajmująca się sprzedażą i montażem podłóg drewnianych zawsze udziela gwarancji na sprzedany produkt i wykonane prace. Dbając o dobro i zadowolenie swoich klientów zawsze do łazienki na pierwszym miejscu doradzi Teak olejowany. Nie daj się skusić na podejrzane oferty. Co z tego że podłoga będzie wyglądała na początku ładnie jeśli wybrzuszy się dopiero po roku? Do łazienki najlepszy jest Tek, i tej zasady należy się trzymać.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest podłoga tekowa w Systemie Yachting. Są to specjalnie profilowane deski Tekowe, gdzie łączenia pióro-wpust są w górnej części wypełniane gumą. Tworzy to niepowtarzalny efekt wizualny i sprawia że łazienka swoim stylem potrafi zachwycić niejedno oko.

Podłoga do łazienki z olejowanego drewna wymaga okresowej konserwacji. Należy stale dbać aby deski były zaimpregnowane odpowiednimi olejami, chroniącymi drewno przed wnikaniem wilgoci. Tylko w ten sposób drewniana podłoga przetrwa w naszej łazience przez wiele lat.

Czy podłoga do łazienki może być wykonana z bambusa prasowanego? Bambus prasowany to deska bardzo odporna na wilgoć, jednak występuje wyłącznie w wersji lakierowanej. Stając na niej mokrą stopą łatwo by było o poślizgnięcie. Z tego powodu bambus prasowany bardziej sprawdziłby się jako ozdobne wstawki-pasy między płytkami, czy to na podłodze, czy na ścianie.

Firma Timberline z Warszawy ma za sobą wiele realizacji obejmujących wykonanie podłóg drewnianych w łazienkach (głównie podłoga Tekowa i podłogi typu Pokład Łazienkowy). Skontaktuj się z nami telefonicznie lub emailowo, a z pewnością doradzimy najlepsze rozwiązanie do Twojej łazienki.


Podłoga do łazienki - System Yachting

Podłoga Tekowa do łazienki

Drewniana podłoga w łązience, sąsiedztwie basenu czy sauny była do niedawna bardzo rzadko spotykana. Tradycyjne rozwiązania stolarskie nie znajdują tu zastosowania z uwagi na nadmierną wilgotność powietrza, która powoduje pęcznienie i rozsychanie drewna.

Firma Timberline dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z producentem chemii Sika, może zaoferować Państwu kompletny, niezawodny system marynistyczny, do niedawna spotykany jedynie na luksusowych jachtach. Teraz możliwy do zamontowania zarówno w Twoim domu, jak i obiektach użytkowych np. takich jak kluby SPA & Fitness, dyskoteki restauracje. Montując podłogę w stylu Yachting zachowujemy idealną równowagę pomiędzy wyjątkowym designem a trwałością.


Najpopularniejsze podłogi drewniane

  
  
deska bambusowa parkiet naturalny karmelowy poziomy horyzontalny

Bambus natur

12x96x920mm

prasowany


lity ⁄ lakier / pióro - wpust
kolory: naturalny / karmel / cynamon

99zł

+VAT*

podłoga za m²

deska bambusowa parkiet karmelowy naturalny prasowany antique

Bambus Antique

14x125x1830mm

prasowany


system CLICK, lakier / faza

139zł

+VAT*

podłoga za m²

deska merbau podloga drewno egzotyczne lakierowany

Merbau

15x90xmix długości

klasa: Natur


lity, lakierowany
fazowany

144zł

+VAT*

podłoga za m²

deska dab podloga drewno mozaika przemyslowa

Dąb przemysłowy

15x70x490mm

parkiet gotowy


warstwowy, olejowany / lakierowany
fazowany

149zł

+VAT*

podłoga za m²


  
deska dab podloga drewno krajowa klasyczna

Dąb naturalny

16x100xmix długości


lity, olejowany, fazowany

119zł

+VAT*

podłoga za m²

deska orzech północnoamerykański amerykański północny podłoga egzotyczna

Orzech Pn.

15x150x mix długości


warstwowy, olej, natur, fazowany, szczotkowany

229zł

+VAT*

podłoga za m²

deska bambusowa parkiet prasowany karmelowy twardy do kuchni

Sucupira bengalska

14x120xmix długości

klasa: Select


lakierowana
fazowana

159zł

+VAT*

podłoga za m²


Jak kupować?

Nie jesteśmy wirtualni

Przed zakupem możesz zobaczyć wybraną podłogę w naszym salonie podłóg drewnianych:

Warszawa ul.Bartycka 175, pawilon 5H
tel. (022)848-12-52
tel. kom. 0 512 298 511
czynne:
pon-śr-pt 9-17 / wt-czw 10-18 / sob 9-14

W naszym salonie

Pomożemy wybrać odpowiednią podłogę do konkretnego pomieszczenia, obliczymy potrzebny metraż i przedstawimy wycenę.

Wystawiamy faktury na wykonaną pracę.

Przez internet lub telefonicznie

Oferujemy zakup wybranej podłogi bez wychodzenia z domu. Ta wygodna forma zakupów pozwala skorzystać z naszej oferty wszystkim osobom spoza Warszawy.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


  

*Wszystkie podane ceny są cenami netto. Stawka VAT na samo drewno wynosi 23%. Stawka VAT na drewno+montaż wynosi 8%. Faktura na firmę zawsze zawiera 23%VAT.
Przedstawiane w ofercie ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aktualne ceny mogą różnić sie od tych przedstawionych na stronie.
Przedstawione zdjęcia mają charakter wyłącznie orientacyjny. Drewno danego gatunku, jako produkt naturalny, może przybierać różną kolorystykę i fakturę.

odwiedzin od 01.05.2011