Schody drewniane

Tarasy drewniane

Podłogi drewniane

Najlepsze podłogi. Sprzedajemy tylko podłogi wysokiej jakości, jedynie od sprawdzonych producentów.

Najlepsze ceny. Długa obecność na rynku oraz wysoka sprzedaż pozwoliła nam wypracować korzystne rabaty..

Najlepszy wybór. Ciągle poszerzamy nasz asortyment, nie zapominając o wysokiej jakości oferowanych podłóg.

Podłoga do przedpokoju

Podłoga bambusowa - Bambus prasowany - Cena, opinie i zalety

Podłoga do przedpokoju z prawdziwego drewna

Podłoga do przedpokoju

Przedpokój stanowi integralną część każdego mieszkania lub domu. Pomieszczenie to powinno być estetyczne, ale także funkcjonalne. Jego umeblowanie stanowi poważne wyzwanie, ale największym jest wybór odpowiedniej podłogi.

Od wielu lat podłoga do przedpokoju wykonywana była z płytek lub innego rodzaju kamienia. Podłogi tego typu są łatwe w utrzymaniu, a także trwałe. Ich dużą zaletą jest to, że nie chłoną wilgoci. Dobranie odpowiednich płytek do mebli w przedpokoju bywa kłopotliwe. Nie jest łatwo połączyć wizualnie drewno z kamieniem.

Coraz odważniejsze aranżacje wnętrz mówią nam: jeśli podłoga do przedpokoju, to tylko z drewna! I rzeczywiście, drewniana podłoga dobrze komponuje się z drewnianymi meblami. Tuż po wejściu do przedpokoju nie wita nas kamienny chłód podłogi, lecz delikatność i ciepło drewna.

Podłoga do przedpokoju z drewna? Drewno, jako materiał naturalny, lubi chłonąć wilgoć. Jest to dużą przeszkodą, więc jego stosowanie w przedpokoju bywało kłopotliwe. Błoto lub śnieg naniesione na butach, mogło powodować pęcznienie drewna i jego brudzenie.

Pewnym rozwiązaniem było stosowanie drewnianych paneli podłogowych. Jest to sprasowany pył drewniany, z dodatkiem klejów (jednak bywają też inne konstrukcje), z naniesioną na wierzchu ozdobną, drewnopodobną warstwą. Są to tak zwane panele podłogowe laminowane. Co jest w nich takiego szczególnego że niektórzy kładą je w przedpokoju? Przede wszystkim główną rolę odgrywa twarda warstwa lakieru oraz ozdobna warstwa drewnopodobna. Stanowią one główną ochronę przed wnikaniem wilgoci w głąb podłogi.

Laminowane panele podłogowe mogą Stanowic materiał do budowy podłogi w przedpokoju, jednak niektórym osobom może przeszkadzać ich sztuczność. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Tak, są nim podłogi z bambusa prasowanego.

 

Podłoga do przedpokoju z bambusa prasowanego to rozwiązanie idealne dla osób które chciałyby posiadać w tym pomieszczeniu podłogę z prawdziwego drewna, twardą, trwałą i odporną na wilgoć.

Bambus prasowany, mimo długiej obecności na rynku, jest konstrukcją dość nowoczesną. Składa się z dolnej warstwy, która została wykonana ze sprasowanego drewna bambusowego (z dodatkiem klejów) i wielowarstwowej powłoki lakieru na jej górnej powierzchni użytkowej.

Jak taka deska z bambusa prasowanego sprawdzi się w przedpokoju? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Górna warstwa lakieru o wysokiej twardości skutecznie chroni deskę przed zabrudzeniami i wilgocią, przy okazji nadając jej estetyczny, lekko połyskliwy wygląd. Usuwanie brudu z gładkiej powierzchni deski jest zatem znacznie łatwiejsze niż z powierzchni chropowatej (typu surowe drewno). A co się stanie jeśli wilgoć przeniknie warstwę lakieru? Nic strasznego. Baza deski wykonana ze sprasowanego bambusa z dodatkiem klejów jest nieprzenikalna dla wody. Prasowanie deski z dużą siłą powoduje usunięcie z jej wnętrza wszelkich pustych przestrzeni gdzie mogłaby się nagromadzić woda.

Podłoga do przedpokoju z bambusa prasowanego powinna być trwale przyklejona do podłoża. Absolutnie nie zaleca się kładzenia w tym pomieszczeniu podłogi pływającej. Jeżeli deska z bambusa prasowanego jest tak odporna na wilgoć to co stanowi problem? Otóż są to połączenia pióro-wpust. Woda z powierzchni mogłaby przenikać tym połączeniem pod deskę, zawilgacając podłogę od spodu. Stanie się tak na pewno w przypadku podłogi pływającej, która z natury jest układana jako bezolejowa. Jednak ułożenie podłogi jako klejonej spowoduje utworzenie pod łączeniami odpornej na wilgoć warstwy kleju, działającej jak uszczelka.

 

Czy podłoga do przedpokoju może być wykonana z innego rodzaju drewna niż drewno bambusowe? Nie, ponieważ gdy woda przeniknie przez górną warstwę lakieru, rozpocznie się pęcznienie wnętrza deski i jej niszczenie. Odnosi się to także do deski z bambusa naturalnego (czyli wersja nie prasowana), ponieważ wnętrze deski w tym przypadku nie jest wodoodporne.

Podłoga do przedpokoju z bambusa prasowanego, jako materiału odpornego na wilgoć, nie zwalnia z obowiązku dbania o jej należyty wygląd. Wilgoć z butów i woda powinny być zawsze wycierane. Buty powinny stać na podestach, aby ich wilgotna podeszwa nie oddziaływała w sposób ciągły na powierzchnię drewna. Podłoga powinna być zamiatana, aby nagromadzony piasek nie działał jak materiał ścierny, niszcząc powłokę lakieru.

Bambus prasowany to nie jest deska – jednorazówka. Co kilka lat taka podłoga może zostać wycyklinowana i ponownie polakierowana, zyskując świeży wygląd. Standardowa deska pozwala na 2 lub 3 cyklinowania, czyniąc ją produktem przeznaczonym na długi czas użytkowania.

Bambus prasowany dostępny jest standardowo w dwóch odcieniach: jasny i karmelowy. Umożliwia to kolorystyczne dopasowanie podłogi do mebli w przedpokoju.

Oferowany przez nas bambus prasowany (i inne rodzaje drewna) pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Nie sprzedajemy podłóg nieznanego pochodzenia które w drastycznym przypadku mogłyby być nawet odpadem poprodukcyjnym, który zamiast zniszczenia trafił do obrotu po okazyjnej cenie.

Podłoga drewniana to inwestycja na długie lata. Firma Timberline zajmuje się sprzedażą podłóg drewnianych z prawdziwego drewna, gwarantując ich wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Kupując u nas zawsze otrzymasz fakturę VAT na zakupioną podłogę i wykonane usługi.


Najpopularniejsze podłogi drewniane

  
  
deska bambusowa parkiet naturalny karmelowy poziomy horyzontalny

Bambus natur

12x96x920mm

prasowany


lity ⁄ lakier / pióro - wpust
kolory: naturalny / karmel / cynamon

99zł

+VAT*

podłoga za m²

deska bambusowa parkiet karmelowy naturalny prasowany antique

Bambus Antique

14x125x1830mm

prasowany


system CLICK, lakier / faza

139zł

+VAT*

podłoga za m²

deska merbau podloga drewno egzotyczne lakierowany

Merbau

15x90xmix długości

klasa: Natur


lity, lakierowany
fazowany

144zł

+VAT*

podłoga za m²

deska dab podloga drewno mozaika przemyslowa

Dąb przemysłowy

15x70x490mm

parkiet gotowy


warstwowy, olejowany / lakierowany
fazowany

149zł

+VAT*

podłoga za m²


  
deska dab podloga drewno krajowa klasyczna

Dąb naturalny

16x100xmix długości


lity, olejowany, fazowany

119zł

+VAT*

podłoga za m²

deska orzech północnoamerykański amerykański północny podłoga egzotyczna

Orzech Pn.

15x150x mix długości


warstwowy, olej, natur, fazowany, szczotkowany

229zł

+VAT*

podłoga za m²

deska bambusowa parkiet prasowany karmelowy twardy do kuchni

Sucupira bengalska

14x120xmix długości

klasa: Select


lakierowana
fazowana

159zł

+VAT*

podłoga za m²


Jak kupować?

Nie jesteśmy wirtualni

Przed zakupem możesz zobaczyć wybraną podłogę w naszym salonie podłóg drewnianych:

Warszawa ul.Bartycka 175, pawilon 5H
tel. (022)848-12-52
tel. kom. 0 512 298 511
czynne:
pon-śr-pt 9-17 / wt-czw 10-18 / sob 9-14

W naszym salonie

Pomożemy wybrać odpowiednią podłogę do konkretnego pomieszczenia, obliczymy potrzebny metraż i przedstawimy wycenę.

Wystawiamy faktury na wykonaną pracę.

Przez internet lub telefonicznie

Oferujemy zakup wybranej podłogi bez wychodzenia z domu. Ta wygodna forma zakupów pozwala skorzystać z naszej oferty wszystkim osobom spoza Warszawy.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


  

*Wszystkie podane ceny są cenami netto. Stawka VAT na samo drewno wynosi 23%. Stawka VAT na drewno+montaż wynosi 8%. Faktura na firmę zawsze zawiera 23%VAT.
Przedstawiane w ofercie ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aktualne ceny mogą różnić sie od tych przedstawionych na stronie.
Przedstawione zdjęcia mają charakter wyłącznie orientacyjny. Drewno danego gatunku, jako produkt naturalny, może przybierać różną kolorystykę i fakturę.

odwiedzin od 01.05.2011